Poradna Podnikatelských odborů

Podnikatelské prostředí je čím dál komplikovanější. Zákony jsou nepřehledné a úředníci si je často (většinou) vykládají jen ve svůj prospěch.

Naše práva a zájmy úředníky nezajímají a často nás přivedou do situace, kdy nevíme, jestli po nás mohou chtít to, co chtějí, nebo, jestli je jejich rozhodnutí správné. A pak babo raď. Státní správa nám nepomůže, i když by měla. Musíme si pomoci sami.

Proto jsme zřídili tuto Poradnu.

Zde, v Poradně Podnikatelských odborů jste v místě, kde můžete položit svoje otázky a kde vám pomůžeme orientovat se v problému nebo posoudit podmínky a povinnosti, s kterými se potýkáte. Naše práce je zdarma, půjde-li o ověření podmínek, srovnání právních norem apod. Pokud by mělo jít o vedení sporu se státní správou, pak vám už vždy doporučíme obrátit se odborného zástupce (právník, daňový poradce apod.).

Pozn.: V Poradně se zabýváme výhradně vztahem podnikatele a státní správy. Nezabýváme se soukromoprávními a obchodními otázkami.

Otázky a odpovědi

V této sekci můžete pokládat jakékoli otázky, které vás napadnou: Nevíte, jak si vysvětlit rozhodnutí úřadu? Nevíte, zda máte něco nárok? Chcete se ujistit, že po vás může úřad žádat to, co žádá?

Napište nám, zeptejte se. Odpovědi na vaše otázky budeme v této sekci shromažďovat, takže postupně bude vznikat soubor použitelný pro každého - číst více.

 


Právo

Zde můžete pokládat otázky ryze právního charakteru, vztahující se k zákonům a právním normám, které se týkají podnikání

Napište nám, zeptejte se (kontaktní formulář, automaticky odchází na adresu pravo@podb.cz) - číst více.

Dokumenty

Seznam důležitých vládních výnosů, vyhlášek a opatření. Přehledně, vše na jednom místě - číst více.

SKARA&PARTNERS_banner_180×150.png

 

Podpůrné programy

Otázky a odpovědi

Právo

Dokumenty