TZ- Čeští podnikatelé slaví! 15.5.2019 bude Dnem českých podnikatelů a živnostníků.

Čeští podnikatelé slaví! 15.5.2019 bude Dnem českých podnikatelů a živnostníků.

Praha, 18.3.2019 - Za dva měsíce, 15.5.2019 nastane historický okamžik. Podnikatelé a živnostníci zahájí novou tradici - oslaví Den českých podnikatelů a živnostníků. Den hrdosti, výjimečnosti a odvahy českých podnikatelů a živnostníků, kteří jsou, i přes mnohá úskalí, nejsilnějším pilířem české ekonomiky.

O byrokracii, šikaně a házení klacků pod nohy již bylo napsáno mnoho. Podnikatelské odbory tvrdě bojují za práva nejdůležitějšího profesního stavu naší země - podnikatelů a živnostníků. Tento den ale není o oborových organizacích, politicích, úřednících. Je svátkem těch, kteří drží českou ekonomiku nad vodou.

A proto tímto vyhlašujeme 15. květen oficiálně Dnem českých podnikatelů a živnostníků.
Vnímáme české podnikatele jako ty, kteří v České republice poctivě podnikají, odvádějí daně, zaměstnávají občany ČR, tedy se zásadně podílejí na prosperitě a rozvoji celé naší země.

Vyjádření Radomila Bábka, předsedy výboru Podnikatelských odborů k vyhlášení Dne českých podnikatelů a živnostníků:

Čeští podnikatelé a živnostníci mají být na co hrdí. Již stovky let udržují v naší zemi prosperitu ve všech myslitelných oblastech české společnosti. Datum 15. května jsme nevybrali náhodně. Odkazujeme se tím k datu zahájení Jubilejní zemské výstavy v Praze roku 1891. Bylo to první sebevědomé a samostatné vystoupení českých podnikatelů, byla to událost, která měla nevídaný úspěch. Připomeňme si, že i Průmyslový palác na dnešním pražském výstavišti byl postaven právě ku příležitosti Jubilejní zemské výstavy a dodnes připomíná um českých řemeslníků.
Těšíme se společně s našimi podnikateli a živnostníky na oslavu dne jejich hrdosti, pracovitosti, poctivosti a odvahy. Pojďme se všichni dobře pobavit a oslavit náš den.

Další informace budou postupně zveřejňovány tiskovými zprávami či na Facebookové stránce Podnikatelských odborů.

Markéta Heroutová
PR a Marketing manažer
marketa.heroutova@podb.cz
Odkaz na Press kit ZDE