Postoj vlády k malému podnikateli a živnostníkovi? Drž hubu a plať!

Radomil Bábek30. 9. 2021

Vláda označuje malé podnikatele a živnostníky střídavě za zloděje či podvodníky. To je samozřejmě určeno uším lidí, kteří o podnikání nic nevědí, ale rádi uvěří každé pomluvě. Jindy zase slyšíme, jak vláda v době koronakrize živnostníky zachránila, co všechno jim úřady vyplatily, a kolik miliard to stálo. To má proti nim postavit pro změnu ty závistivé, kteří nechtějí vědět, že vláda svými opatřeními zdevastovala ekonomiku a ohrozila existenci malého podnikání. Část veřejnosti uvěří všemu špatnému, co o malých podnikatelích a živnostnících vláda nalže. A toho vláda zneužívá.

Původcem takové kampaně proti malému českému podnikání je samozřejmě Andrej Babiš, hlásnou troubou takové hloupé, ale účinné státní propagandy, jsou hlavně Alena Schillerová a Karel Havlíček, nejvěrnější pomahači premiéra Babiše. A daří se jim to, protože mají neomezený přístup do největších médií. Co by se občané dozvěděli, kdyby místo Havlíčka, Schillerové a Babiše nechala média mluvit podnikatele a živnostníky? A co se stane, až budou mít podnikatelé a živnostníci svoje zástupce, tedy svoje lidi v Poslanecké sněmovně? Hodně se toho změní.

Až budou mít malí podnikatelé a živnostníci svoje poslance, nebude možné beztrestně a bez oponentury o českém podnikání lhát. Nebude možné pomlouvat a špinit malé podnikatele a živnostníky, protože naopak bude zaznívat, že právě oni jsou živiteli státu. Konečně i v Poslanecké sněmovně zazní, že stát s nimi jedná, jako by byli jeho nevolníky, chová se, jako velmi špatný, zpátečnický zaměstnavatel, že postoj státu k českému podnikání je nepřátelský.

stolar.jpg

Jakmile budou mít malí podnikatelé a živnostníci svého zástupce v Poslanecké sněmovně, začneme se ptát, jak to že postupují úřady protiprávně, jak to, že „zaklekávají“ na firmy, jak to že jsou kontroly účelové a nepřátelské?! Zahájíme v Poslanecké sněmovně kontrolu práce úřadů, které tak často šikanují drobné podnikatele. Zkontrolujeme práci a výsledky Finanční správy, ČOI, Živnostenského úřadu či hygieny. Budeme se ptát, proč je tak obrovské množství kontrol právě u malých podnikatelů. Budeme se ptát, proč se Finanční správa nevěnuje velkým či zahraničním firmám, které vyvádějí peníze do zahraničí, a pro ČR to znamená ztrátu stovek miliard korun ročně. Budeme se ptát, a budeme vyžadovat odpovědi. A budeme vyvozovat osobní odpovědnost vysokých úředníků a politiků.

osm let se rok po roce zhoršují podmínky podnikání. Podnikatelům a živnostníkům stále přibývá povinností, které musí plnit, aniž by měly cokoli společného s jejich podnikáním. Byrokracie se tak rozbujela, že podnikatelům zbývá stále méně času na jejich práci, na podnikání. Ano, to je fakt, který je nutné začít zdůrazňovat: Podnikání je práce, živnost je práce! To vše budeme v Poslanecké sněmovně připomínat a prosazovat. 

Podnikání musí být svobodné a na státu nezávislé. To neradi slyší jak úředníci, protože chtějí podnikatelům vládnout, tak i mnozí, především levicoví politici, protože těm je svobodné podnikání z podstaty trnem v oku. Je nutné začít v Poslanecké sněmovně pracovat ve prospěch českého podnikání. (Zatím se tam o tom jen mluvilo.)

radomil_babek_nova_1.jpg

Zasadím se o to, aby české podnikání získalo zpět svou svobodu, aby podnikatelé a živnostníci mohli pracovat bez omezení a beze strachu. Zasadím se o zrušení stovek nesmyslných podmínek, zbytečných povinností, které si na podnikatele vymysleli úředníci. Zasadím se o to, aby byly zrušeny zákony, nebo ta jejich ustanovení, které jsou zjevně nepřátelské vůči malým podnikatelům a živnostníkům. Zasadím se o to, aby bylo méně byrokracie i méně kontrol.

Svobodné a na státu nezávislé podnikání je jednou ze základních svobod, které určují obecnou svobodu společnosti. Budeme-li zbaveni svobody my, podnikatelé a živnostníci, bude brzy nesvobodná celá společnost. Jako profesní stav musíme i my mít své zastoupení v Poslanecké sněmovně. 

To je cíl mé mise v Poslanecké sněmovně: Omezit moc státu nad podnikáním! 

Radomil Bábek

Předseda výboru Podnikatelských odborů – Unie podnikatelských a živnostenských spolků

 

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. mají víc než 15 000 členů. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.