Podnikatelské odbory vyzývají poslance: Odmítněte novelu Pandemického zákona

Podnikatelské odbory24. 1. 2022

„Je nepředstavitelné, aby úředníci ministerstev a krajských hygien měli pravomoc a nástroje, kterými by mohli trvale a tvrdě regulovat život občanů a podnikatelů. Již jen věta, že státní úředník může bez jakékoli kontroly omezit činnost, při které je člověk v přímém kontaktu s někým dalším, je v civilizovaném světě nemyslitelná,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. 

 

Podnikatelské odbory vyzývají všechny poslance, aby jednoznačně odmítli novelu Pandemického zákona. Nově navržená legislativa jde nad zákonný rámec a je v přímém rozporu s ústavním pořádkem ČR. 

radomil_babek_nova.jpg

Neúměrně reguluje společenský i pracovní život občanů a pro podnikatele, zejména ty nejmenší, je likvidační. Novela Pandemického zákona je navíc předkládána ve zrychleném řízení. Absence celospolečenské diskuse na toto extrémně důležité téma, které se týká naprosto každého, je alarmující. 

Novela Pandemického zákona je podle předsedy Podnikatelských odborů typickou ukázkou posilování státní moci. Státu a jeho úředníkům nesmíme dát právo vše řídit, regulovat, kontrolovat a tvrdě pokutovat. „Vše ve státě, nic mimo stát. Tohle heslo již tady jednou bylo a nedopadlo to dobře. Co dovolíme státním úředníkům dál? Co je napadne příště? Mohli by třeba jako rakovinu označit vše, co se jim nehodí do krámu a pak to v rámci nových pořádků odstranit a zlikvidovat,“ uzavírá Radomil Bábek. 

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. je organizace, která hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků před neoprávněnými zásahy státu do podnikání. Podnikatelské odbory vznikly v únoru 2017; v současnosti už mají víc než 15 700 členů a každým dnem rostou. Podnikatelské odbory jsou jediným zástupcem a zastáncem podnikatelů a živnostníků, jako profesního stavu.