Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

 

Věc: Výzva poslancům k odmítnutí novely zákona o ochraně veřejného zdraví

Vláda s podezřelou rychlostí projednala změny v zákoně o ochraně veřejného zdraví a pandemickém zákoně. Tyto změny jí prý mají umožnit vydávání certifikátů o bezinfekčnosti vůči covidu 19, ale pozorný čtenář návrhu zjistí, že vláda si připravuje půdu pro omezování svobody občanů, kdykoli a svévolně.

Vláda ČR se snaží omezit svobodu občanů a obchází či rovnou porušuje Ústavu ČR. Vláda nepokrytě posiluje moc státu a buduje tak základnu pro autoritářský režim.

Vláda zjevně tak velmi touží po moci, tak hodně chce omezovat občany různými covid pasy či jinými zákazy nebo povoleními k „normálnímu" životu, že chce změny v zákoně o ochraně veřejného zdraví a pandemickém zákoně prosadit jednáním ve stavu legislativní nouze. To je jasný signál křečovité snahy rychle a bez odborné diskuze zákonné změny prosadit.

Čeští podnikatelé a živnostníci odmítají i samotný pandemický zákon, který dává vládě nehorázně široké pravomoci nad podnikáním. Odmítáme tedy nejen pandemický zákon, ale samozřejmě i jakékoli rozšiřování moci státu nad námi, nad občany ČR, třeba změnami v zákoně o ochraně veřejného zdraví.

Podnikatelské odbory zastupují práva a zájmy českých podnikatelů a živnostníků. Vyzýváme tedy poslance PSPČR:
Odmítněte změny v zákoně o ochraně veřejného zdraví a pandemickém zákoně, odmítněte další ohrožování svobod občanů, daných Ústavou a Listinou základních práv a svobod.
Odmítněte rozšiřování pravomocí „orgánů ochrany veřejného zdraví", díky němuž mají získat přístup k osobním údajům, na které dosud neměly nárok.
Odmítněte novelu, která by umožnila vládě omezovat naše životy, pohyb či podnikání bez toho, že by to museli politici či úředníci přesně a konkrétně zdůvodnit.
Odmítněte novelu, která by v České republice zavedla zcela bezprecedentní diskriminaci neočkovaných, zdravých lidí.

Vážení poslanci, žádáme vás, abyste bez ohledu na stranickou příslušnost hájili svobodu a demokracii. Postavte se jasně a nekompromisně na stranu občanů a jejich práv, nikoli na stranu posilování moci státu skrývané za slova o „ochraně veřejného zdraví".

V Praze dne 25. 5. 2021

Za Podnikatelské odbory – Unii podnikatelských a živnostenských spolků, z. s.
Radomil Bábek
předseda výboru