Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

 

Výzva Podnikatelských odborů - napišme ministru Havlíčkovi, že je lhář

Bábek: Ministr Havlíček by měl v pohádce delší nos než Pinokio. Nežijeme v pohádce, tak mu pojďme napsat, že je lhář.

„Ministru Havlíčkovi by v pohádce narostl delší nos, než měl Pinokio. Nežijeme v pohádce, tak to nazvěme pravým jménem. Ministr Havlíček je lhář a jeho prohlášení, že gastro provozy dostávají kompenzace ve výši 270 000 korun je čistá lež," tvrdí předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Podle něho je naprosto nepřípustné, aby člen vlády tímto způsobem překrucoval fakta a vlastně tím poštvával jednu skupinu obyvatel proti jiné.

Babišova vláda, kde pan Havlíček obsadil dvě křesla, nařídila zavřít provozovny, obchody a služby. Nestalo se to včera. Jsou to už tři měsíce, co všichni postižení živnostníci a drobní podnikatelé čekají na řádnou kompenzaci. Vláda to udělat buď neumí, nebo nechce. Podnikatelské odbory trvají na tom, že jediná možná a spravedlivá forma kompenzace ztrát podnikatelům a živnostníkům je okamžitá úhrada 75 % z obratu za stejné období předchozího roku. Navrhovali jsme to již na podzim loňského roku a trváme na tom i letos. Podobně jako to udělali v Rakousku, či Německu - rychle a jednoduše. To je jediné řešení, které zabrání katastrofě českého podnikání.

„Babišově vládě už po všech nesplněných slibech nevěříme ani nos mezi očima. Vyzýváme proto všechny živnostníky a drobné podnikatele, kteří nedostávají 270 000 korun, k přímé akci. Napišme ministru Havlíčkovi, že je lhář," říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Svůj vzkaz můžete poslat buď přes sociální sítě, nebo na email (ministr@mpo.cz , https://www.facebook.com/karelhavlicek1ekonom/, https://twitter.com/KarelHavlicek_).

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. - mají více než 14 000 členů a po Hospodářské komoře jsou největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.

V Praze 7. 1. 2021