Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

 

Radomil Bábek: ČR by nebyla v krizi, nebýt vládního chaosu, který zneužívá premiér a jeho ministři ke svému prospěchu.

Stanovisko Podnikatelských odborů k prodloužení nouzového stavu

23. 11. 2020

„Česko není ve válce, ani v takové krizi, abychom museli žít v nouzovém stavu. Je potřeba jen efektivně řídit stát. Nezasáhla nás žádná živelná pohroma ani biblická apokalypsa. Jen v přímém přenosu sledujeme, jak nás rozhodnutí vlády do krize ženou," říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Vláda podle něho pochopila krizový management tak, že zničí ty malé a podpoří ty velké.

Podnikatelské odbory od vyhlášení jarního stavu nouze opakovaně kritizují vládní nařízení, která diskriminují ty nejmenší. Lockdown platí jen pro živnostníky a drobné podnikatele. Vládní PES dokonce vůbec nepočítá s tím, že by mohli otevřít svou provozovnu a krámek. Jako kompenzaci stát nabízí almužnu, ze které si třetinu vezme hned zpět. Zvýhodnění velkých korporací a holdingů na úkor živnostníků a drobných podnikatelů je v rozporu nejen s dobrými mravy, ale porušuje zásadu rovnosti, která je zakotvena v Ústavě ČR.

Podle předsedy Podnikatelských odborů Bábka je nouzový stav jen berlička, která má zamaskovat vládní neschopnost efektivně řídit a spravovat stát. „Příčinou krize tak není epidemie. Krize vznikla díky chaosu, který vláda sama zavinila. To, že situaci navíc zneužívá premiér Babiš, spolu se svými ministry, ke svému prospěchu, či k prospěchu a kšeftům dalších velkopodnikatelských skupin, je nehoráznost a pro ekonomiku země je to tragédie," doplňuje Bábek

Podnikatelské odbory (Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s.), mají už více než 12 000 členů a jsou po Hospodářské komoře druhým největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.