Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

První opravdový svátek podnikatelů! Oslavte s námi 15.května Den českých podnikatelů a živnostníků.

Kdo by neměl rád oslavy. V České republice už již tradičně slavíme Den matek a otců, Den vody, Den vzdělanosti, slavíme mnoho přenesených svátků, jako je třeba Svátek Sv.Valentýna. V mnoha městech se dokonce již slaví i Mezinárodní den Pizzy. Máte rádi Capricciosu, nebo Hawaii? Nebo třeba obě?

Často ale již neřešíme, kdo nám tu naší oblíbenou pochoutku připravil. Kdo nařezal a svázal růže pro naše milé, když je chceme potěšit? Kdo nám poradil při výběru té nejlepší čokolády, nebo upekl srdce z pouti? Modří už vědí. Bez živnostníků a podnikatelů by nebyla žádná oslava, protože oni jsou rukama, srdcem a duší naší společnosti. Oni jsou naším státem! A zaslouží si svůj svátek.

Vyhlašujeme tedy 15.květen Dnem českých podnikatelů a živnostníků. Máme na co navázat a jsme základem ekonomiky českého státu.

Proč vlastně 15.května?
Dne 15.května 1891 byla v Praze zahájena Jubilejní zemská výstava.
Byla první průmyslovou výstavou, které se zúčastnili jen čeští podnikatelé a měla nevídaný úspěch. Výstava mimo jiné zahrnovala mnoho pavilonů, jako cukrovarnický, báňský, papírnický, strojírenský a které všechny byly důkazem české podnikatelské zdatnosti a vyspělosti.
Osobnosti, které zde vystavovaly, jsou legendami dodnes. Byly to firmy Emil Škoda, Plzeň, Daněk a spo., František Ringhoffer či elektrotechnický závod Františka Křižíka.
To je pozadí českého podnikání, máme být na co hrdí!

Další neméně významnou motivací, ke zvolení tohoto data je na 15.května připadající Mezinárodní den rodiny. České rodinné firmy vždy byly a stále jsou poklady naší země. Vždyť pro koho jiného živnostníci a podnikatelé vytvářejí hodnoty? Pro rodiny - své i naše. Předávají odkaz, živí naše děti, investují do vzdělávání svých zaměstnanců a prostřednictvím svých výdělků financují rozvoj celé naší země.

Oslavte s námi Den českých podnikatelů a živnostníků. Oslavte jej dobrým jídlem, s přáteli či s námi na Václavském náměstí. Další informace budou postupně zveřejňovány tiskovými zprávami či na Facebookové stránce Podnikatelských odborů. Těšíme se na Vás !

Tým Podnikatelských odborů