Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

 

Za Podnikatelské odbory se zúčastnil pan Bábek a jednání podvýboru komentoval takto:

„Na programu byla dvě témata, která by si zasloužila samostatné jednání. Dokud jsme se věnovali GDPR, byli přítomní celkem v souladu. Úředníci z Ministrstva vnitra vysvětlovali svůj přístup a zástupce Úřadu pro ochranu osobních údajů popsal, jak budou probíhat kontroly a kdo je v jejich hledáčku především. Ačkoli jsem velkým kritikem GDPR, zdá se, že by k této problematice mohla státní správa přistoupit celkem rozumně a nevytvářet pro drobné podnikání příliš hrozeb. Uvidíme.

Druhým tématem byly investiční pobídky, a tady narazila kosa na kámen. Zástupci MPO, CzechInvestu, Svazu průmyslu a kupodivu i Asociace malých a středních podniků byli pro a preznetovali investiční pobídky jako něco, co prostě nesmí chybět a do čeho musí český stát dávat spoustu peněz. K mému potěšení to odmítl zástupce Hospodářské komory, pan Minčič a tak jsme proti investičním pobídkám byli dva. Moje vystoupení pak u zastánců investičních pobídek vyvolalo silné pnutí. Prezentoval výsledky naší analýzy za roky 2014, 15 a 16, z které vyplývá, že stát za tři roky rozdal (jinak se to nedá nazvat) asi 40 miliard korun(!) pouhým 258 firmám. Zní to neuvěřitelně, ale jsou to fakta. A byly to samé velké, převážně zahraniční firmy. Úředník z MPO ve svém příspěvku prohlásil, že to, že nejsou investiční pobídky pro malé firmy je mýtus. Tak jsem předložil statistiku s počtem firem pod 50 zaměstnanců, které byly příjemcem investiční pobídky. Ani jedna, přátelé!
Nemá cenu, abych se tady rozepisoval více. Máme vypracovány podklady a jsme připraveni zasadit se za zrušení investičních pobídek. Tato země potřebuje podpořit především vlastní, tedy české firmy, a to hlavně malé a střední podnikání. Proč? Protože tito podnikatelé se s prvním náznakem krize neseberou a neodejdou jinam. Investičním pobídkám se budeme věnovat, protože pokřivují podnikatelské prostředí."