Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

 

O tom, zda od pondělí budou či nebudou otevřeny provozovny a služby, rozhodne Vláda ČR až v neděli. Dnes jsme se chtěli s ministrem Blatným spojit, ale bez úspěchu. Napsali jsme tedy ministru Blatnému a Vládě ČR otevřený dopis.

 

Pane ministře zdravotnictví Blatný, Vládo ČR,

Vaše nerozhodné jednání a lavírování s tím, zda od pondělí budou či nebudou otevřeny provozovny a služby, kterým jste zakázali fungovat, je pro malé podnikatele a živnostníky nepřijatelné.

Zjevně neberete v úvahu, že provozovny je třeba připravit a zásobovat, že restaurace a mnohé krámky nelze jen tak otevřít z hodiny na hodinu. Malí podnikatelé a živnostníci jsou vaší nerozhodností postaveni před dilema – buď se připraví, a pakliže otevření nepovolíte, oni zbytečně utratí další peníze, které si i tak už musí často půjčovat, nebo nebudou riskovat další ztráty a pak nebudou mít provozovny připravené, když se vy náhle rozhodnete fungování povolit.

Pane ministře Blatný a Vládo ČR, uvědomte si, že rozhodujete o osudech konkrétních lidí, ne o nějaké bezejmenné mase, a že vaše rozhodnutí zásadně ovlivňují životy rodin malých podnikatelů a živnostníků. Uvědomte si, že jste těmto statisícům občanů naší země zakázali pracovat!

Žádáme vás, abyste vzali situaci malých podnikatelů a živnostníků vážně, abyste se přestali vymlouvat na „koronakrizi, a abyste začali tuto zemi konečně zodpovědně a kvalitně řídit ve prospěch jejich občanů.

Za podnikatele a živnostníky ČR:

Radomil Bábek
předseda výboru Podnikatelských odborů

Na vědomí: poslanci a senátoři Parlamentu ČR
média