Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

 

Ohradili jsme se proti nesmyslnému zkrácení lhůty pro přihlašování zaměstnanců, a dosáhli jsme nápravy. Protože jsme naši tiskovou zprávu poslali i všem poslancům, ozvala se nám autorka návrhu té nesmyslné novely zákona, komunistická poslankyně Aulická Jírovcová. Na její dopis zareagoval předseda Bábek. Oba texty dopisů zde zveřejňujeme.

Reakce poslankyně Alické Jírovcové na naši tiskovou zprávu.

Dobrý den, je hezké, že se hned po ránu dozvím, že jsem vlastně užitečný idiot, který si nedokáže přečíst ani co předkládá. No, co na to říct. Vše se odehrávalo v hodinách a osm stránek jsem opravdu v této situace do detailu nečetla a měla za to, že v návrhu je opravdu jen dohodnutá změna elektronizace formulářů. Každopádně, do čtvrtka bude připraven pozměňovací návrh, který tuto lhůtu vrací zpět na mou žádost. V pátek by to mělo projít v PS. Pro mě osobně velké ponaučení a jak se mi do této rychlé předložené změny nechtělo, již rozhodně MPSV v budoucnu nic předkládat nebudu. Hezký den.
Ing. Hana Aulická Jírovcová
poslankyně PS PČR

Reakce předsedy Radomila Bábka

Dobrý večer, paní poslankyně,

jistě dokážu pochopit, že člověk pod tlakem udělá chybu. To je lidské a omluvitelné. Chápejte však, že nynější vládní koalice vede proti malému podnikání zjevně nepřátelskou kampaň a podmínky podnikání stále jen zhoršuje a přitvrzuje. Proto je pro malé podnikatele a živnostníky každé další přitažení šroubu nepřijatelné a jen obtížně uvěří tomu, že jde o omyl a nikoli o zlý úmysl. Ještě se nestalo, aby se poslanci zmýlili v náš prospěch, což je jistě k zamyšlení.

Vašim slovům však věřím a společně s vámi mne mrzí, že jste podlehla tlaku, nebo dokonce manipulaci ze strany úředníků MPSV. Jen mi dovolte vyslovit údiv nad tím, proč MPSV potřebuje, aby všichni podnikatelé, včetně těch nejmenších, podávali vše v elektronické podobě, a proč to popdporujete právě vy. Jistě, vím, že to úředníkům usnadní práci, ale těm nejmenším zaměstnavatelům, třeba na vesnicích, řemeslníkům nebo hospodským, to naopak život podstatně zkomplikuje. To jsou snad ti, o jejichž zájmy by se měli poslanci starat, a ne dělat servis pophodlné práci úředníků. A zcela nerozumím tomu, proč jste se k tomu propůjčila právě vy. Pochopil bych, kdybyste, jako komunistka, byla ostražitá vůči oligarchům a nadnárodním korporacím. To však nejste, a necháváte je v klidu vyvádět stovky miliard z naší země. Naopak, vyvíjíte tlak na ty nejmenší podnikatele, na české malé firmy a živnostníky. Proč?

Z vašeho dopisu jsem pochopil, že se postaráte, aby byla do zákona vrácena původní osmidenní lhůta, což oceňuji.

S pozdravem

Radomil Bábek
předseda výboru