Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

Kompenzace ztrát? Nepožádáte, nedostanete!

Přihlaste se o odškodnění od státu: březnové nároky vyprší už v září!

Vláda letos na jaře zavřela českou ekonomiku a pro tisíce podnikatelů začal boj o přežití. Ze dne na den přišli o většinu příjmů, zatímco většina nákladů jim zůstala. Finanční rezervy poklesly k nule a stovky podniků dokonce už zkrachovaly.
Podnikatelé a živnostníci, pokud chcete svou firmu zachránit, nastal nejvyšší čas se přihlásit o odškodnění od státu.

Je pravda, že stát pro podnikatele nějakou podporu připravil – Antivirus, ošetřovné nebo tzv. Pětadvacítku. Nic, co by nedostali všichni zaměstnanci či nezaměstnaní a dostat se k penězům bylo navíc mnohdy obtížné či takřka nemožné. Pokud vám úřad přes splnění všech požadavků opakovaně zamítne úvěr z půjček COVID I a II, motivace vyzkoušet COVID III – a trávit další hodiny vyplňováním žádostí – už zkrátka chybí. A líbivá prohlášení o miliardách „napumpovaných" do hospodářství se tak jeví jako prázdně vychloubání vlády.

Statisícům podnikatelů a živnostníků po koronakrizi zbyly jen ztráty – dluhy, které musí zaplatit. Vláda vytvořila ve veřejnosti dojem, že na žádné kompenzace ztrát nemají nárok, a dokonce se pokusila obejít zákon! Politikaření, vládní samochvála před blížícími se volbami a neprůhlednost pravidel mnohým otevřela oči. Živnostníci i podnikatelé si uvědomili, že na odškodnění mají ze zákona jednoznačný nárok a začali se o něj aktivně hlásit.

Advokát Jaromír Škára z kanceláře Škára & Partners Podnikatelským odborům řekl: „Podle našich informací se k tomuto kroku už rozhodly tisíce podnikatelů. Ti, kteří tak učinili mezi prvními, mají největší šanci získat odškodnění za celou dobu platnosti opatření. Jak upozorňujeme i na webu www.vasenaroky.online – dle krizového zákona lhůta vyprší už 6 měsíců od doby, kdy se podnikatel o škodě dozvěděl. Za březen 2020 lze tedy odškodnění požadovat nejpozději během září. Není na co čekat – bez vyčíslení nároku a podání žádosti vám vláda nic nedá. "

Podnikatelské odbory doplňují: Měli jste zavřenou provozovnu? Nemohli jste prodávat? Zrušil stát akci, na jejíž přípravu jste vynaložili peníze? Nakoupili jste zboží, které se vám zkazilo nebo vám klienti zrušili zakázky? Hned teď si požádejte o kompenzaci, jinak bude pozdě! První nároky vyprší už v teď!

Radomil Bábek
předseda výboru Podnikatelských odborů

Článek byl napsán pro Forum24