Hájíme práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu!

  • +420 777 038 047
  • podbcz

Komentář Podnikatelských odborů ke jmenování Ing. Karla Havlíčka na post ministra průmyslu a obchodu ČR:

To, že bude šéfem MPO jmenován pan Karel Havlíček pro nás není žádným překvapením. Jeho nesporná podpora Andreje Babiše a spolupráce s ním tomu nasvědčovala už dlouho. Mimo jiné tuto tezi potvrdil v pořadu ,,Máte slovo", z března tohoto roku, ve kterém se již otevřeně postavil na stranu A.Babiše proti živnostníkům a podnikatelům.

Pan Havlíček je nesporně zkušený a úspěšný podnikatel a manažer. Je o něm známo, že je velmi pracovitý, má předpoklady k úspěšnému vedení MPO. Jistě to dokáže lépe než jeho předchůdkyně paní Nováková.

Druhou stranou mince je ale morální profil pana Havlíčka. Tento je notně poškozen tím, že ke své politické kariéře využil či přímo zneužil svou pozici předsedy Asociace malých a středních podnikatelů. Pro reálné živnostníky a podnikatele totiž nedělá doslova nic. Naopak jejich zájmy poškozuje, ať už podporou plošného zavedení EET, nebo kontrolních hlášení s nesplnitelnými lhůtami a likvidačními pokutami.

Však i v jeho rozhovoru ze dne 10.4., pro ekonomickou redakci Seznam.cz, je vidět, jak pan Havlíček podporuje ty ,,své" malé podnikatele a živnostníky. Dle jeho slov má nyní nejvyšší prioritu k řešení dostavba jaderných bloků a vyřešení problému s drahými mobilními daty. O těch, které má zastupovat, drobných živnostnících a podnikatelích, nepadlo v rozhovoru ani slovo.

Podnikatelské odbory se tedy zatím přiklánějí k názoru, že A.Babiš vyměnil jedno zlo za jiné. Jak bude resort průmyslu a obchodu vypadat pod vedením pana Havlíčka je ve hvězdách. Co můžeme již nyní říci je to, že pro živnostníky a podnikatele tato zpráva není výhrou, protože pan Havlíček nikdy malé podnikatele a živnostníky nehájil. Není důvod, proč by s tím jako ministr měl začít.

Radomil Bábek
předseda výboru Podnikatelských odborů